Co zyskasz wraz z aktualnym wydaniem?

  • Prześledzisz z nami nową ścieżkę prawną awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego.
  • Dowiesz się, jak zorganizować kolonię, półkolonię lub obóz.  
  • Przeczytasz artykuł o rodzajach narkotyków, ich działaniu oraz skutkach ubocznych, który przygotuje Cię do trudnych rozmów z podopiecznymi.  
  • Spędzisz ciekawie czas na koloniach i obozach, aranżując Kolonijne Igrzyska Sportowe lub Kolonijny bieg patrolowy. 
  • Obalisz z nami mity krążące na temat wód butelkowych i wybierzesz odpowiednią wodę dla siebie. 
  • Podpowiemy Ci, co zrobić, by sport wygrał ze smartfonem – czyli dowiesz się, jak zmotywować swoich uczniów do aktywności fizycznej podczas wakacji.
  • Przygotujesz z nami swoich podopiecznych do bezpiecznego korzystania z kąpielisk. 
  • Zainspirujesz się do przeprowadzenia ciekawych lekcji z wykorzystaniem muzyki oraz ludowej gry w palanta.

Zapraszamy do lektury!

WF Z POMYSŁEM

Kolonijne Igrzyska Sportowe

Scenariusz 90-minutowych zajęć stworzony z myślą o wakacyjnym wypoczynku lub ostatnich zajęciach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym. Konspekt pozwala zaaranżować Kolonijne Igrzyska Sportowe.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Kolonijny bieg patrolowy

Scenariusz 90-minutowych zajęć, który pozwala zaaranżować kolonijny bieg patrolowy. Może być wykorzystany podczas wakacyjnego wyjazdu z uczniami lub na ostatnich lekcjach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Palant. Scenariusz zajęć z krótką instrukcją gry

Scenariusz 45-minutowych zajęć wykorzystujący ludową grę w palanta. Konspekt został wzbogacony o krótką instrukcję gry oraz wymogi techniczne boiska.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Co zrobić, by sport wygrał ze smartfonem?

Blogerka i nauczycielka wychowania fizycznego dzieli się swoimi sposobami na zmotywowanie uczniów do aktywności fizycznej podczas wakacji.

Do parku po zdrowie!

Scenariusz 45-minutowych zajęć wykorzystujący ćwiczenia kształtujące szybkość oraz wydolność tlenową. Konspekt przewiduje przeprowadzenie lekcji w parku.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

W rytmie muzyki

Scenariusz 45-minutowych zajęć dedykowanych uczniom klas VII. Konspekt poprzez taniec wykorzystuje ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

WARSZTAT WUEFISTY

Woda wodzie nierówna – jaką wybrać na lato?

Artykuł obala mity dotyczące wód mineralnych i źródlanych. Ekspert w dziedzinie żywienia objaśnia mechanizmy funkcjonowania rynku wód butelkowych w Polsce oraz podpowiada, czym należy się kierować wybierając wodę dla siebie.

Edukacja antynarkotykowa. Powstrzymaj modę na narkotyki miękkie!

Artykuł porusza zagadnienia związane z tak zwanymi narkotykami miękkimi oraz twardymi. Przedstawia działanie oraz skutki uboczne tych substancji. Publikacja ma pomóc uświadomić młodzieży negatywne efekty zażywania narkotyków miękkich, które cieszą się dziś rosnącą popularnością.

Jak zacząć biegać w wakacje? Rady Marty Hennig, autorki bloga @CodziennieFit

Blogerka oraz instruktorka lekkiej atletyki dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z joggingiem. Radzi, co zrobić, by podczas wakacji rozpocząć przygodę z bieganiem bez kontuzji i słomianego zapału.

AWANS ZAWODOWY

Procedura awansu krok po kroku: Nominacja na stopień nauczyciela dyplomowanego

Ostatni artykuł z cyklu publikacji poświęconych procedurom awansu zawodowego nauczycieli. Przedstawia krok po kroku procedurę nominacji na stopień nauczyciela dyplomowanego, która zacznie obowiązywać już od 1 września.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

ZDROWIE Z POMYSŁEM

Bezpieczeństwo nad wodą

Scenariusz 45-minutowych zajęć stworzony z myślą o czwartoklasistach. Podczas lekcji uczniowie przez gry i zabawy grupowe poznają reguły bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz związane z nimi znaki i symbole.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NIEZBĘDNIK

Jak zorganizować kolonię?

Artykuł wyjaśnia wszystkie kwestie związane z organizacją wypoczynku. Z tego tekstu dowiesz się, na jakie wymogi należy zwrócić uwagę oraz jakich formalności dopełnić.